CAD: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
Hakan (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Hakan (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
| Rad 1: | Rad 1: | ||
{{svwp | Computer-aided_design}} | {{svwp | Computer-aided_design}} | ||
Välj CAD: , AutoCAD, ArchiCAD, Revit, Microstation, Blender, SolidWorks och Inventor. | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! program !! Egenskaper !! Fri nedladdning? | |||
|- | |||
| 3D Studio Max || 3D modeling, animation, rendering, and compositing solution for games, film, and motion graphics artists. 3ds Max has tools for crowd generation, particle animation, and perspective matching, as well as support for DirectX 11 shaders. || [http://www.autodesk.com/education/free-software/3ds-max AutoDesk Free Download] | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|} | |||
Versionen från 18 juni 2015 kl. 16.54
Wikipedia skriver om Computer-aided_design
Välj CAD: , AutoCAD, ArchiCAD, Revit, Microstation, Blender, SolidWorks och Inventor.
| program | Egenskaper | Fri nedladdning? |
|---|---|---|
| 3D Studio Max | 3D modeling, animation, rendering, and compositing solution for games, film, and motion graphics artists. 3ds Max has tools for crowd generation, particle animation, and perspective matching, as well as support for DirectX 11 shaders. | AutoDesk Free Download |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |
| Celltext | Celltext | Celltext |